Proč je sauna v zimě tak skvělá? Podpoří jak tělo, tak i naši pleť.

27.2. 2018 Plníme si sny 880x

Venku je pochmurné počasí, je středa ráno a já se po skvělé snídani chystám do sauny.  Jak jinak začít středeční den, než pořádným relaxem a odpočinkem po náročných pracovních dnech? Doporučuji všem alespoň jednou za čas vypnout a užít si chvíli klidu jen a jen pro sebe.

Jak ale vlastně sauna prospívá našemu tělu?

Sauna má na naše tělo blahodárné účinky. Dokáže ho zbavit těžkých kovů a zároveň omezit výskyt různých onemocnění. To byste neřekli, že? Já taky ne, ale je to tak. Odplavení těžkých kovů z těla je velmi důležité zejména v případě, pokud používáte deodoranty a antiperspiranty, tím totiž zabraňujete tělu v přirozeném pocení a vyplavování škodlivých látek. Co se týče deodorantů, doporučuji určitě ty přírodní.


V sauně dochází k detoxikaci, která na nás působí ještě i v průběhu dne. Vysoké teploty v sauně snesitelné pro naše tělo samozřejmě rozpohybují miliony potních žláz, a tím se zahájí proces očisty.
Pot je tvořen převážně z vody, ale jeho součástí jsou také kovy jako třeba nikl, olovo, měď či rtuť.

 

Sauna jako velké plus pro naši pleť

I přesto, že spousta z nás používá kvalitní krémy a dodává pleti dostatečnou péči i výživu, může na pleti zaznamenat únavu, mdlost, špatnou barvu, kruhy pod očima nebo zvýšené akné. Zdravý a krásný vzhled získáte právě i pravidelným saunováním, obzvlášť pak v zimě. Přes léto nás nabíjí sluníčko.
Během pocení tělo vyplavuje škodlivé látky a pleť pak vypadá zdravěji. Samozřejmě se budete i zdravěji cítit.

Sauna podporuje i imunitu

S vysokou teplotou v sauně dochází také k procesu hojení. Krevní oběh se v našem těle zrychlí a buňky tak produkují více kyslíku. Imunitní systém dostane instrukci k tvorbě bílých krvinek, které bojují v těle s bakteriemi, infekcemi a viry. Pravidelnou návštěvou sauny si tak můžete udržet vysoké množství bílých krvinek a podpořit své zdraví. To je bezvadné.

 

O sauně je také známo, že podporuje hubnutí 

Asi vám tu nemusím vysvětlovat, že když nebudete mít dostatečný pohyb a správné stravovací návyky, v sauně 20 kg neshodíte. Sauna výrazně podporuje hubnutí, to ano, ale tím, že budete pravidelně navštěvovat saunu, spíš zbavíte tělo škodlivých látek, které způsobují usazování podkožního tuku.

Přidáte-li pohyb a zdravé jídlo, hubnutí půjde samo =)

„Tvoje tělo tě dělá sexy. Tvůj úsměv tě dělá pěknou. Ale tvoje osobnost tě dělá krásnou.“ -Ashley Purdy

Lepší nálada, relaxace, snížení bolesti a užívání si vlastního těla

Sauna, odpočinek, teplo, relax, co se může stát? Začnou se odplavovat endorfiny = hormony štěstí, tudíž se tělo přesouvá do klidu a vy vypnete své myšlení. Je známo, že endorfiny také tiší bolest.
Ze sauny tak odcházíte spokojená, uvolněná a zároveň krásná a nabitá novou energií.

Jak jste na tom se saunováním? Chodíte pravidelně nebo jen nárazově?

Jmenuji se Ingrid a můj podnikatelský svět se mi začal objevovat v roce 2011, když jsem objevila kouzlo podnikání. Otevřela jsem si masérský a kosmetický salon, který mám dodnes. V roce 2017 jsem objevila kouzlo online podnikání a kouzlo produktů firmy Nu Skin, které mě začaly doslova hýbat životem. Najednou se naplňovalo to, čeho jsem chtěla dosáhnout, aniž bych musela trávit spoustu hodin v salonu. Celý svět jsem měla na dlani. Uvědomila jsem si, že díky online podnikání mám více času jak na sebe tak na svoji začínající rodinu. A to jsem přesně chtěla. Ale není to jen online svět, pomáhat ostatním, ukazovat, doporučovat. Bylo to také o firmě a o produktech. Nechtěla jsem budovat něco jen kvůli penězům, volnosti a času. Toužila jsem pracovat a budovat si svůj byznys u takové firmy, která má výsledky . A tato firma mi je okamžitě dala.
Komentáře